​I ovog vikenda članovi Planinarskog društva Karlovac planinarili su po Parku prirode Žumberak - Samoborsko gorje. Nakon posjete jami Jazovka i prisustvovanju memorijalnom skupu koji se održava već 24-tu godinu za redom, članovi PD Karlovca uputili su se na ​najviši vrh Samoborskog gorja Japetić 879 m. Interesantno je za napomenuti da su upravo karlovački speleolozi predvođeni Mladenom Kukom 22. i 29. siječnja 1989 godine bili prvi istraživači ovog masovnog stratišta hrvata. Nakon posjete Jazovki karlovački planinari uputili su se na vrh Japetića gdje se nalazi 12 m visoka metalna Sljemenska piramida sa koje se pruža prekrasan pogled na sve strane Parka prirode Žumberak - Samoborsko gorje. Taj vidikovac svečano je otvoren 1899 god. na Sljemenu iznad Zagreba, a na Japetić je premješten 1960. godine nakon izgradnje TV tornja.

Japetić PDKA

Japetić PDKA - Japetić PDKA